Permanentní make-up obočí

Microblading obočí

Microblading je metoda permanentního make-upu. Vláskový vzhled obočí je vykreslován malou čepelkou tvořenou několika jemnými hroty. Výsledkem je přirozené obočí. Od klasické metody permanentního make-upu se liší použitím ručního pera, do kterého jsou vkládány čepelky.

Ukázka obočí před a po mém permanentním make-upu:

Doporučená péče po zákroku

DNES: v den zákroku cca 5krát do spánku (vytřete na vlhko, utřete do sucha, krém)

DRUHÝ AŽ SEDMÝ DEN: Ráno a večer obočí zlehka na vlhko vytřít /od původního nánosu), nechat minutu dýchat, aby uschlo a potom aplikovat tenkou vrstvu krému. Krém aplikujeme celkově 4krát denně – ráno, v poledne, odpoledne a večer před spánkem.

Bezprostředně po zákroku budete mít ranku natřenou vrstvou krému, který se po 30 minutách od ukončení zákroku setře vlhkým a následně suchým vatovým tampónkem. Opětovně aplikujeme tenkou vrstvu krému.  Rána po každém utření musí být hladká, čistá a suchá. Na vatičce po utření zůstává nažloutlý nebo nahnědlý sekret. Jde o výměšek lymfatického systému, zbytky krému a pigmentu. Nesprávné výtěry by způsobily kumulování výměšku lymfy, ze kterého by se za nedlouho vytvořil hrubý strup. Spolu se strupem by v procesu hojení vypadal pigment.

V den zákroku:

V 1,5 – 2 hodinových intervalech (cca 5krát do spánku) si důkladně otřete obě obočí ve všech směrech vlhkým tampónkem (odstátá voda).

Rány po výtěrech musí zůstat hladké na dotyk, čisté na pohled a bez nánosů lymfy v jednotlivých chloupkách. Potom utřete obočí suchým tampónkem, abyste odstranili nadbytečnou vlhkost. Natřete tenoučkou vrstvou krému.

UPOZORNĚNÍ: Po dobu výtěrů můžete pociťovat štípání, pálení a píchání, vzhledem k tomu, že jde o čerstvou ránu, i když jen povrchovou. Je třeba vydržet! J

Proces kompletně opakujte jen dnes – v den zákroku v následujících dnech: (vytřete na vlhko, utřete do sucha, krém)

Od druhého do sedmého dne:

Ráno a večer obočí zlehka na vlhko vytřete (od původního nánosu), nechte minutu dýchat, aby oschlo a potom aplikujte tenkou vrstvu krému.

Citlivější pokožky totiž mívají i přes důkladné vytření, které jste absolvovali v den zákroku, ráno opět nakumulované zbytky lymfy.

Množství krému je určené cca na 8-10 dní, aplikovat se doporučuje tenkou vrstvu, a to: ráno, v poledne, odpoledne a před spaním. Při pocitu suché pokožky a při pocitu pnutí. Základní pravidlo je, že se obočí nesmí ani přesušit, ani udusit v množství krému.

Pokud si nejste jistá, či je aplikované množství krému dostatečné, po natření na obočí počkejte minutu až dvě, dokud krém nedostane tělesnou teplotu a přejeďte po něm suchým prstem. Pokud by bylo přemaštěné, suchý prst stáhne zbytek krému. Pokud by se vám zdálo v ten moment suché, ještě trošičku nakrémujte.

Přibližně 6. den se Vám z obočí začnou uvolňovat malé šupinky (hadí kůže) s kresbou chloupku. Je důležité, aby na pokožce zůstávala kresba. Na její intenzitě v této době nezáleží, jelikož bude obočí celkově regenerovat 28 dní. Po tuto dobu 28 dní – tolik trvá regenerace buňky ve vrstvě, do které se zasahuje, může obočí procházet různými stádii. Pigment může přibližně v 10tý den jemně zmatnět, za pár dní vystoupí. Důležitý je zůstatek v době korekce a po jejím zahojení.

Týden po zákroku bude obočí výrazně tmavší – nakolik se vytvoří tenoučká vrstva ploché krusty – ale vždy je v jednotlivých chloupkách, nikdy ne jako celoplošná krusta.

Intenzita a kontrast po vyloupání ustoupí. Obočí bude po zahojení o 10 – 15% tenčí (i koleno má větší čerstvou ránu než potom jizvu). Obočí může v procesu hojení mírně svrbět (neškrábat samozřejmě). U citlivých typů pokožky může být těsně po zákroku viditelné mírné opuchnutí a začervenání, ten by ale měl do druhého dne ustoupit.

Doporučení na nejbližších 8 dní:

  • Vyhýbejte se jakékoliv kosmetice v oblasti obočí (můžete e nalíčit, použít make-up, pudr – jak jste běžně zvyklá, ale s výjimkou obočí a 2 cm okolo něj. V žádném případě nepřetírejte obočí pudrem, make-upem, ani tyto produkty nenanášejte do bezprostřední blízkosti obočí).
  • Vlasy si myjte v předklonu, ráno si umyjte vodou oči a tvář – s výjimkou obočí.
  • Vyhýbejte se soláriu, sauně, bazénům, nadměrné vlhkosti (např. pára v uzavřeném sprchové, koutě a kreslení na orosené sklo), nadměrným teplotám (rozpálené auto v létě, doporučuje se nejprve vyvětrat do kříže auto od největšího horka, až potom si sednout a pustit klimatizaci. Sednout do rozpáleného auta a čekat, než začne chladit klimatizace, je nedostatečné.
  • Vyhýbejte se slunci a opalování (v žádném případě nefunguje hlava ve stínu a tělo na sluníčku).
  • Vyhýbejte se cvičení, kvůli zvýšené metabolické výměně a pocení.

V případě jakýchkoliv nejasností, nebo dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Děkuji Vám

Pudrové obočí

Ukázka obočí před a po:

Pudrové obočí ─ doporučená péče

Po zákroku odchází klientka s ošetřeným obočím. Poté je potřeba obočí mazat každý den ( nejlépe 1-2 krát ), ale u všech permanentů platí, čím méně, tím více. Mazat klientka musí, ale opravdu velmi malým množstvím a vždy vatovou tyčinkou. Nikdy prsty, protože je to rána, do které si nešetrným zacházením může snadno něco zanést.

O obočí ( jako o ostatní permanenty ) je potřeba se starat cca 7-10 dní. Během této doby na obočí kromě doporučené vazelíny nebo mastičky nesmí nic jiného přijít. Klientka musí být opatrná při mytí vlasů a obličeje, aby na obočí nepřišla ani voda. Samozřejmě může používat krémy a líčit se, dle zvyku, ale vždy je potřeba vynechat oblast obočí. Během této doby se obočí vyloupe a potom může působit velmi světle. Další 3 týdny barva pracuje v kůži a ustálí se na určité intenzitě. Výsledek první aplikace tedy klientka vidí až přibližně za 4 týdny.

Po aplikaci se týden nedoporučuje sportovat ( kvůli pocení ) a rovněž je nutné vynechat bazén, saunu a solárium. V létě je potřeba čerstvý permanent chránit před přímým sluncem. To ale neznamená, že v létě se permanentní make up nedělá. Na světě existuje mnoho zemí, kde je léto celý rok a permanent tam samozřejmě aplikují. Je ale potřeba počítat s omezením, a proto si aplikaci neplánujte bezprostředně před dovolenou u moře nebo na horách nebo před wellness pobytem.

Kde mě
najdete?

kontakt

Najdete mě kousek od Českých Budějovic, v prostorách Wellness Hotelu Diamant na Hluboké.

Objednávky: +420 777 105 157

Ozvěte se mi

Máte zájem o moje služby a chcete si rezervovat termín? Máte nějaké dotazy k permanentnímu make-upu a kosmetice?

Kontaktní formulář